Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

Фестиваль «Вовча гора» - яскраві вихідні на Чернігівщині

2021-05-18 23:55:02
Источник: https://www.0462.ua/

Фестиваль «Вовча гора» - яскраві вихідні на Чернігівщині

Якщо ви скучили за цікавими подіями та мрієте побачити середньовічних воїнів, ремісників та торгівців не тільки у кіно, то вже цієї суботи, 22 травня ви отримаєте таку можливість. Так, цього дня, на території Парку природи «Беремицьке», що на Козелеччині, відбудеться міжнародний історичний фестиваль «Вовча гора». На вас чекають унікальні майстер-класи, захоплюючі поєдинки між професійними командами історичних реконструкторів та справжня фішка цього року – святковий ярмарок, яким  він був 1000 років тому.

Якщо ви ніколи не були на подібних фестивалях, то мабуть задастеся питанням – чим на ньому займатися? І відповідь на нього не така уже й проста, адже все залежить від ваших інтересів. Одне лише можна сказати напевне – ви обов’язково будете вражені.

Фестиваль «Вовча гора» - яскраві вихідні на Чернігівщині, фото-1 Фестиваль «Вовча гора» - яскраві вихідні на Чернігівщині, фото-2 Фестиваль «Вовча гора» - яскраві вихідні на Чернігівщині, фото-3 Фестиваль «Вовча гора» - яскраві вихідні на Чернігівщині, фото-4 Фестиваль «Вовча гора» - яскраві вихідні на Чернігівщині, фото-5 Фестиваль «Вовча гора» - яскраві вихідні на Чернігівщині, фото-6

Видовищні бої

Мабуть, одна з найкрутіших частин фестивалю «Вовча гора» - бої середньовічною зброєю та в обладунках. Гуркіт від ударів мечів, списів та сокир, коли у поєдинку сходяться дві команди лунає над полем «битви», як і в часи сивої давнини. У таких поєдинкам майже все по справжньому. Обладунки, одяг, зброя виконані за взірцем тих якими користувалися наші далекі предки та їхні сусіди. Тобто, якщо вам завжди було цікаво, як виглядали баталії описані у шкільних підручниках історії – цієї суботи у вас буде така нагода.

Хлопці та дівчата (і нехай це вас не дивує, адже жінки в часи середньовіччя справді були воїнами), що беруть участь у таких боях готуються до них протягом року. Адже зробити яскравий і в той же час «справжній» обладунок – це лише половина справи. Потрібно вміти наносити удари чітко аби «перемогти» супротивника і в той же час не завдати йому справжньої шкоди. Адже не варто забувати – поєдинки, якими б видовищними вони не виглядали, це гра, а «вороги» на полі брані, в житті дуже часто найкращі друзі.

На фестивалі, ви побачите кілька видів боїв – масові в яких візьме участь велика кількість воїнів, п’ять на п’ять та навіть одиночні поєдинки.

На «Вовчу гору» приїдуть учасники не тільки з усієї країни, а й з близьких та далеких країн. Тому крім воїнів Київської Русі, на фестивалі ви побачите клуби що реконструюють війська Скандинавських країн, Ірландії і не тільки.

Поярмаркуємо як в середньовіччі

Але навіть спостереження за битвами, які ви звикли бачити лише в кіно, не дасть вам такої змоги поринути в атмосферу Київської Русі, як справжня новинка цього року – реконструкція святкової ярмарки тисячолітньої давнини.

На ньому, ви не тільки побачите, а й зможете придбати речі виготовлені за подобою тих, якими користувалися наші далекі предки. Вироби зі шкіри, дерева, глини та металів – все, як і в експозиціях музеїв але усіма можна користуватися навіть у повсякденні. Наприклад, ножі або посуд стануть у нагоді на кухні або в туристичних походах, а шкіряні сумочки та прикраси – це стильні аксесуари, які доповнять ваш образ навіть у сучасності.

Цікаво, що речі не тільки виглядають, як середньовічні, а й виготовлені акуратза тими ж технологіями.

Але якщо побачити і придбати річ для вас виявиться замало, ви можете виготовити їх самі, а потім забрати на пам’ять. Для цього, на фестивалі працюватимуть одразу декілька майстер-класів. На них ви, для прикладу, навчитеся пекти середньовічні хлібці, писати тією ж каліграфією, як літописці, виготовите свічку в техніці «макання», створите витий браслет або браслет у техніці «в’язання голкою».

На ярмарку завітають не тільки слов’яни, а і їхні близькі та не дуже близькі сусіди. Гостем середньовіччя можете стати і ви.

Фестиваль «Вовча гора» - яскраві вихідні на Чернігівщині, фото-7 Фестиваль «Вовча гора» - яскраві вихідні на Чернігівщині, фото-8 Фестиваль «Вовча гора» - яскраві вихідні на Чернігівщині, фото-9 Фестиваль «Вовча гора» - яскраві вихідні на Чернігівщині, фото-10 Фестиваль «Вовча гора» - яскраві вихідні на Чернігівщині, фото-11 Фестиваль «Вовча гора» - яскраві вихідні на Чернігівщині, фото-12

Край дикої природи

Однак, фестиваль «Вовча гора» - це не тільки історична реконструкція. Як ми вже згадували, він проходитиме на території Парку природи «Беремицьке», де живуть найрізноманітніші представники тваринного світу. В тому числі й унікальні шотландські бики, олені а також представники відновленої популяції турів - рогатиків які жили на території Європи кількасот років тому.

По території парку проходитимуть екскурсії, а ще можна буде покататися верхи на конях.

До слова, для проведення фестивалю це місце було обране не тільки завдяки унікальній природі схожою на ту, що була тут 1000 років тому. Так, ця місцина в давнину знаходилася на перетині трьох князівств – Київського, Чернігівського та Переяславського. Неподалік, розташовані старовинний Остер та Виповзів у якому свого часу був табір князівських воїнів.

Для того аби ви краще орієнтувалися, що відбувається довкола, табором проводитимуть екскурсії, а окремо можна буде послухати лекції про життя наших предків.


Для того аби потрапити на фестиваль вам потрібно буде приїхати до села Беремицьке 22 травня, о 10:00.

Там на вас чекатимуть за адресою вул. 30 років Перемоги (координати 50.8944264,30.870822).

Фестиваль триватиме протягом цілого дня і закінчиться о 18:00.

Прохід на нього безкоштовний але матеріали з якими ви будете працювати на майстер класах оплатні, тому для того аби попрацювати з ними без перешкод, на реєстрації за вільну ціну можна придбати браслет-перепустку, що проведе вас до зони майстрів.

Ну і звичайно ж, для вашої безпеки, організатори, закликають усіх дотримуватися карантинних вимог – одягати маски та обробляти руки.


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...