Пластика ясна - або гінгівопластика - операція по корекції, відновленню або зміни ясенного контуру.
До цієї процедури вдаються як в косметичних цілях, так і за медичними показаннями. Вона вирішує досить широке коло проблем, в залежності від завдання, в її рамках або видаляються «зайві» тканини, або нарощуються відсутні.
Гінгівопластика дозволяє скорегувати зону одного/декількох зубів або ж всього ряду; вона проводиться як на верхніх, так і на нижніх яснах. Відповідно, ціна на пластику ясна в стоматології в значній мірі залежить від обсягу і виду втручання.
Показання до пластики ясна
Корекція ясенного краю - косметологічні завдання У косметологічних цілях гінгівопластика проводиться, наприклад, в наступних випадках: якщо ясенний контур нерівний - нижче у одних зубів, вище у інших.
Стоматолог клініки «Посмішка успіху»
визначить оптимальний рівень і вирівняє край по ньому; якщо верхня ясна в зоні посмішки занадто коротка. У таких випадках потрібно нарощування; якщо ясенний край закриває частину зубної тканини, через що зуби здаються дрібніше (так звана акуляча посмішка), або занадто низько виступає під верхньою губою (десневая посмішка). Спеціаліст видалить «надлишки» тканин.
Косметологічні операції показані, якщо особливості посмішки завдають пацієнтові значний психологічний дискомфорт. Пластика допоможе скорегувати недосконалості або зовсім від них позбутися. Нарощування тканин - при рецесії і імплантації Пластика ясен при оголенні кореня (рецесії) вирішує не тільки естетичні, але і медичні питання, захищаючи цю частину зуба від підвищеної чутливості, утворення карієсу і інших проблем.
Одна з найчастіших причин рецесії - пародонтит і гінгівіт. Також подібне порушення буває при пародонтозі; якщо ясенні тканини дуже тонкі; через неправильну гігієни порожнини рота і ряду інших причин. Нарощування може знадобитися і при установці імпланта - при видаленні зуба з часом обсяг кісткової і ясенної тканин зменшується. Відповідно, якщо його стає недостатньо для імплантації, тканини нарощуються. Іноді необхідна робота тільки над ясенним контуром - щоб імплант виглядав максимально естетично і природно.
Для закриття оголених ділянок часто застосовується так звана клаптева пластика.
Лікар надрізає тканини в оброблюваної зоні і замінює/нарощує отримані клапті за допомогою клаптів, взятих з неба, щоки, інших ділянок пародонту. Потім накладаються шви. Видалення тканин - лікування ясенних кишень видалення тканин зазвичай пов'язане із занадто великими десневими кишенями - ще одним наслідком пародонтиту. Нормальний розмір кишені - до 3 мм.
Якщо захворювання прогресує, кишені збільшуються, в них застряють залишки їжі, розмножуються бактерії, що призводить до нових запалень і подальшого збільшеннякишень. Якщо вони стають дуже об'ємними, то вже не здатні зменшитися до нормального стану, і в таких випадках оптимальним варіантом лікування визнається оперативне втручання. Тут також може застосовуватися клаптева технологія. Спочатку лікар прибирає пошкоджені і «зайві» тканини, а потім формує клапті правильної форм.
Як правило, в завдання фахівця входить ретельна очистка проблемної зони і підстави зуба від бактеріального нальоту, зубного каменю і т.д. Завершується процедура накладенням швів.
Протипоказання до проведення операції
Пластика ясен вважається незначним хірургічним втручанням, проте у неї є ряд протипоказань. Зокрема, гінгівопластика не проводиться, якщо у пацієнта: захворювання крові, особливо порушення згортання; некомпенсований цукровий діабет; імунні захворювання, при яких забороняється проведення подібних операцій; гостре респіраторне, запальне, інфекційне та ін. захворювання (тимчасове протипоказання).
Також перед операцією, як правило, рекомендується провести санацію ротової порожнини, при необхідності - очистити ясеневі кишені, позбутися від зубного каменю. Це необхідно, щоб у роті не залишалося вогнищ інфекції, які можуть стати причиною післяопераційних ускладнень.
Особливості процедури і відновлення гінгівопластика проводиться з місцевим знеболенням. Залежно від складності та обсягу завдань, процедура займає від півгодини до декількох годин - вона включає анестезію, знезараження, безпосередню роботу над пародонтом, очищення від зубного/ бактеріального нальоту (при необхідності), накладення швів і т.д. Терміни загоєння також залежать від особливостей втручання - як правило, від однієї до кількох тижнів.
Набряк спадає протягом 2-7 днів. Поки йде відновлення ясна, зуби можуть трохи похитуватися, також може спостерігатися підвищена чутливість, але ці явища будуть проходити в міру загоєння тканин.
В цілому в період реабілітації пацієнтам варто дотримуватися наступних рекомендацій: ретельно стежити за гігієною порожнини рота (полоскати рот після їжі, використовувати спеціальні розчини), але не чистити щіткою і пастою то місце, де проводилась операція.
Виникли додаткові питання, які стосуються послуг стоматології «Посмішка успіху»?
Звертайтеся до нас. Ми надамо детальну консультацію.
«Посмішка Успіху» - стоматологія що дарує щасливі посмішки