Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

У Новограді-Волинському зафіксовано випадок сказу у собаки

2021-04-23 01:29:44
Источник: https://www.04141.com.ua/

У Новограді-Волинському зафіксовано випадок сказу у собаки

Переважна більшість жителів громади утримує в своїх домівках та квартирах домашніх улюбленців. В основному це кішки та собаки. Щоб не створювати небезпеки оточенню, слід дотримуватися  правил утримання та вигулу таких тварин. Тобто особа, яка утримує домашню тварину, зобов'язана забезпечити необхідні умови, що відповідають біологічним, видовим та індивідуальним особливостям останньої та не залишати без нагляду при супроводі. Утримувати собак на прив’язі або в обладнаних вольєрах, а вигулювати на повідку в наморднику. 

Потрібно також пам’ятати, що у собак і кішок є спільні з людиною інфекційні та інвазійні хвороби. Найстрашніша з них – сказ, що є невиліковною хворобою людини і всіх теплокровних тварин.

Так як вірус виділяється в основному із слиною, зараження і тварин, і людини, відбувається при укусі або попаданні слини на пошкоджену шкіру або слизові оболонки. Тобто скаженій тварині досить лизнути руку, на якій є мікроскопічна подряпина, щоб вірус передався до нової жертви. Найбільш небезпечні укуси в області голови, шиї та кистей рук. Основне джерело для зараження домашніх тварин і людини – дикі і бездомні тварини. Домашні улюбленці переважно є сполучною ланкою в передачі вірусу від бездомних і диких тварин до свого улюбленого господаря. Відомо достатню кількість випадків, коли люди вмирали від сказу, заразившись від своїх домашніх собак і кішок. Збудником хвороби є нейротропний РНК-вмісний вірус. Інкубаційний період триває від декількох днів до 1 року і більше (в середньому – 1-2 місяці).

Хвороба має три послідовні стадії розвитку: 

Продромальний період (передвісники сказу) характеризується підвищеною чутливість до шуму, світла, дотику, порушенням зору, спотворенням апетиту, незначним підвищення температури тіла. Періоду збудження характерні агресивність, відсутність страху перед людиною, інтенсивне слиновиділення, приступи буйства, несамовитості, судоми. Період паралічів – знижується больова чутливість, розвиваються паралічі жуйних м’язів, язика, глотки, потім задніх кінцівок і всього тіла, після чого наступає смерть.

У людей дещо схожі клінічні ознаки, але нажаль,  при появі таких симптомів лікарі безсилі. Вірус перемагає, а людина помирає.

Для того, щоб убезпечити себе та свою родину, необхідно дотримуватись таких правил:

1. Утримуватися від контактів з дикими та безпритульними тваринами.

2. Повідомляти фахівців ветеринарної медицини про хворих тварин або знайдені трупи диких чи безпритульних тварин.

3. У разі укусів дикими, безпритульними тваринами рани, подряпини, місця ослинення потрібно негайно та ретельно промити під проточною водою з господарським милом, обробити краї пошкодження йодом, накласти пов’язку, в обов’язковому порядку звернутися за порадою до лікаря-травматолога  та за необхідності пройти курс антирабічних щеплень у стаціонарному відділенні медичного закладу. Ці щеплення на сьогодні єдиний ефективний засіб профілактики, щоб не померти від сказу.

4. Собаки та коти, що утримуються приватними господарями, притулками та будь-якими об’єктами господарювання різних форм власності, незалежно від породи, починаючи з трьохмісячного віку, в обов'язковому порядку мають проходити вакцинацію проти сказу у закладах ветеринарної медицини. Ревакцинація проводиться щорічно.

Два випадки сказу у м. Новоград-Волинський були зафіксовані в 2016 році (бродяча собака та червона лисиця). Протягом 2017 – 2019 рр. у місті Новоград - Волинський не реєструвались випадки захворювання тварин на сказ. В січні 2020 року зареєстровано випадок сказу домашнього кота у багатоквартирному будинку. 

На жаль, випадок сказу собаки було виявлено 25 березня 2021 року. До Новоград-Волинської районної державної лікарні звернувся житель громади стосовно загибелі його собаки. Згідно ветпаспорту тварина була щеплена проти чуми, інфекційного гепатиту, аденовірусної інфекції, коронавірозу, парагрипу, парвовірозу та лептоспірозу собак. Однак, щеплення проти сказу не проводилось. Агресії в тварини не спостерігалось, вона постійно знаходилась під наглядом. 26 березня відібраний патматеріал відправлений в Житомирську регіональну державну лабораторію Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, де наявність  вірусу сказу підтвердилася через 25 днів.  

З метою напрацювання заходів щодо запобігання розповсюдження даної хвороби серед тварин та людей та ліквідації вогнища захворювання тварин на сказ у місті, 21 квітня 2021 року відбулося засідання  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоград-Волинській міській раді.

Згідно з рішенням комісії неблагополучними зонами карантинування визначено вулиці (та прилеглі провулки) Лубчицька, Зарічна, Тимошенка, Житомирська, Гаражна, Соснова, Сонячна, Анікушкіна, Барвінкова м. Новоград-Волинський Новоград-Волинської міської ТГ. 

Новоград-Волинській районної державній ветлікарні доручено скласти графік проведення профілактичних щеплень тварин проти сказу у загрозливій зоні.  

22 квітня під час сесії міської ради було перерозподілено кошти  в сумі 55 тис. грн. на відлов, усипляння з метою фіксації, проведення вакцинації від сказу та біркування (чіпування) з метою ідентифікації щеплених тварин, закупку бирок (чіпів), виготовлення інформаційних листівок у зв’язку із виявленим випадком сказу. 

З 26 квітня заплановано проведення вакцинації від сказу тварин, які утримуються в дворах, та бродячих тварин. Її здійснюватиме спеціально утворена бригада у складі ветеринарних фахівців, представників комунальних служб та поліції. Щеплення проводитимуться безкоштовно.

Жителі громади можуть самостійно звертатися до установ державної ветеринарної медицини для профілактичного щеплення проти сказу своїх домашніх улюбленців. На даний час наявна антирабічна вакцина для тварин закуплена за рахунок державного бюджету, тобто – безкоштовна. При проведенні такої вакцинації враховується лише плата за надання послуги ветлікарем. 

Поставтеся до цього питання відповідально, адже це Ваше здоров’я та життя. Звертайтеся за адресою: м. Новоград-Волинський, вул. Івана Франка, 48 або за телефоном (04141) 3-50-38.  

Олександр Коваль, начальник 

Новоград-Волинського управління 

Головного управління Держпродспоживслужби 

в Житомирській області


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...