Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

Перепрофілювання закладів загальної середньої освіти: Як у зв’язку із цим зміниться школа?

2021-03-29 01:04:06
Источник: https://www.0412.ua/

Перепрофілювання закладів загальної середньої освіти: Як у зв’язку із цим зміниться школа?

Реформа української середньої освіти – це проєктування майбутнього нашої країни, адже саме школа формує мислення абсолютної більшості наших дітей, які візьмуть на себе керівництво державою та відповідальність за її економіку.

У концепції «Нової української школи» закладено ключові компетентності й наскрізні вміння, якими має володіти учень після закінчення школи. Серед ключових компетентностей – вільне володіння державною мовою, математична, загальнокультурна та екологічна компетентності, підприємливість та інноваційність, економічна компетентність тощо. А також наскрізні вміння – критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв'язувати проблеми.

Як у зв’язку із цим зміниться школа?

Відбудеться перехід від школи, де дають лише інформацію, до школи, де дитина отримує знання, а також уміння їх застосовувати та цінності для оцінки навколишнього світу і дійсності.

Дуже важливо навчити дітей спілкуватись між собою, створити безпечне середовище для їхнього розвитку.

Таке навчання передбачає впровадження нових методик викладання, зміну формату спілкування учнів, учителів та батьків, упровадження проєктної роботи та навчання через діяльність.

Усе це неможливо вмістити у 2-річну профільну старшу школу, де діти мають поглибити вивчення профільних предметів та підготуватися до складання зовнішнього оцінювання без шкоди для свого здоров’я.

Саме тому буде збільшено тривалість навчання на рік та запущено повноцінну старшу профільну школу, де діти отримуватимуть достатні знання для вступу до ВНЗ.

Нова старша профільна школа матиме ліцеї академічного та професійного спрямування.

В академічному ліцеї учень може поглибити знання та вступити до ВНЗ.

У професійному – поряд із загальною середньою освітою, – школярі отримуватимуть першу професію.

Об’єднані територіальні громади України проводять реформування системи освіти, не оминуло дане питання і Житомирську міську ОТГ.

Місцева влада відповідально аналізує демографічний розвиток міста: має цифри кількості народжених, кількості дітей, які підуть до першого класу.

Реформа у сфері загальної середньої освіти «Нова українська школа» розрахована на період до 2029 року. На другому етапі, що триває зараз (2019-2022 роки), передбачається провести інвентаризацію шкіл та закладів професійної освіти для створення мережі профільних шкіл.

Реформа передбачає, що початкова школа, яка надає саме початкову освіту, функціонує як окрема юридична особа. Гімназія надає базову середню освіту, з 5-го по 9-ий клас. Початкова школа може бути структурним підрозділом гімназії. Ліцей забезпечує здобуття профільної освіти з 10-го по 12-ий клас.

Зараз найголовніше завдання - визначитися, які ліцеї потрібні. Департамент освіти міської ради веде моніторинг потреб по кількості необхідних місць, по переліку затребуваних профілів, по стану матеріально-технічної бази навчання, кваліфікації педагогів, результатах вступу до вищих навчальних закладів.

Департамент освіти міської ради звернувся до вищих навчальних закладів і запропонував їм розглянути можливість на наявній у них базі, з кваліфікованими викладачами, мотивацією отримати студентів створити наукові ліцеї при житомирських «вишах». «Житомирська політехніка» вже отримала ліцензію на організацію роботи наукового ліцею. Університет вже веде переговори, щоб з 1 вересня 2021 року запрацював науковий ліцей.

Частина ліцеїв у місті стануть академічними ліцеями, тобто – з поглибленим вивченням дисциплін, частина – професійними на базі професійно-технічних училищ, де учні будуть отримувати середню освіту і професію.

Наразі зламаний стереотип про те, що дитина, яка має невисокі результати навчання, піде в ПТУ.

Професійна освіта в умовах сьогодення, нових технологій та вимог до перепрофілювання напрямків робочих сфер, є більш гнучкою. Санація, модернізація, навчання дітей на сучасних освітніх базах, зв’язки з партнерами – це кроки створення навчально – практичних центрів з профільною освітою та оновленою базою. Багато закладів професійної освіти навчилися заробляти самостійно. Крім того, у навчально-практичних центрах дорослі люди є слухачами вечірніх курсів, де отримують нову виробничу професію. Оплата спеціалістів в державному секторі середньої ланки на сьогодні незначна, а професія тракториста у середньому складає - 33 тис. грн., зварювальника 22-24 тис. грн. Освіта впродовж життя має бути доступною для людей будь-якого віку.

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки, яка зупинить негативні тенденції та перетворить українську школу на важіль соціальної рівності та згуртованості, економічного розвитку і конкурентоспроможності України.

Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

За інформацією департаменту

освіти Житомирської міської ради


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...