Майже щодня до поліції надходять повідомлення про дії шахраїв. Хоча і загальна кількість потерпілих від аферистів зменшується, наші громадяни, як і раніше продовжують потрапляти на шахрайські схеми зловмисників.
«Вам призначено виплату, ви переможець, з вашої картки шахраї намагаються зняти гроші, давайте посилимо безпеку вашої картки, я знайшов втрачену вами річ» – приблизно з таких слів починається більшість афер.
Більшість шахраїв представляються співробітниками банку. Такі дзвінки надходять майже 50% потерпілим. Під різними приводами у них дізнаються дані банківських карт, після чого викрадають гроші з рахунків.
Також популярною аферою в мережі є продаж неіснуючих товарів і послуг через інтернет - аукціони і магазини.
Громадяни на сайтах в інтернеті знаходять оголошення про продаж товару, який їх цікавить за зниженою ціною. Після погодження з власниками умов купівлі-продажу, вони перераховують на банківські картки гроші. Зайве, мабуть, говорити, що після отримання грошей віртуальні партнери класично обривають зв'язок.
Завдяки профілактичній роботі поліції, жителі Слов'янська вже не вірять СМС - виграшам.
Схема наступна: на мобільний телефон людині надсилають повідомлення про нібито величезні виграші, підкріплюють «приманку» у вигляді сайту в інтернеті. На сайті, повідомляється, що згідно з українським законодавством приз оподатковується, але спонсор акції сплачує значну частину. А «переможцю» рекомендують сплатити всього лише «дрібні витрати» - 1-3%, зате отримати великий виграш.
Літні люди часто пускають до себе додому незнайомців. Як правило аферисти діють в парі за заздалегідь відпрацьованою схемою: один відволікає жертву, а інший фігурант забирає цінні речі та гроші. В помешкання довірливих громадян вони потрапляють під різними приводами – обмін грошей, надання матеріальної чи іншої допомоги.
Поліцейські закликають мешканців бути пильними. Та ні в якому разі:
- нікому не повідомляти дані про свою банківську картку: пін-код, СVV-код, строк дії карти, паролі з смс-повідомлень, які надходять від банку на мобільний;
- не здійснювати покупок у неперевірених інтернет-магазинах;
- не довіряти оголошенням у глобальній мережі про великі знижки, дешевий розпродаж товарів, акціях;
- не вірити повідомленням про виграш в акціях, в яких навіть не брали участі;
- не впускати у свій дім незнайомців;
- не довіряти невідомим добродіям, які пропонують обміняти гроші чи видати продукти харчування.
Краматорське районне управління поліції
Донецької області