Малин, Овруч, Радомишль, а також інші колишні районні центри з населенням до 50 тисяч людей можуть лишитися без ліцеїв. До 2024 року місцеві ради мають визначитися: які школи стануть початковими, а які – гімназіями чи ліцеями. ЛІцеї можуть створити міські громади з населенням 50 тисяч плюс. На Житомирщині – це Житомир, Бердичів, Новоград-Волинський та Коростень.
Втім, з такими нововведеннями не погоджуються очільники багатьох громад. Асоціація міст України на профільному парламентському Комітеті представила свої зауваження до законопроєктів щодо запровадження якісної профільної середньої освіти та формування мережі ліцеїв (NoNo4629, No4629-1, No4665, No4682).
Асоціація міст України в цілому підтримує законопроєкт No4629-1, зважаючи на важливі для органів місцевого самоврядування зміни, а саме:
можливість надання профільної середньої освіти в опорних закладах (без умов щодо обов’язкових чотирьох класів на паралелі);
виключення норми про обмеження до засновників ліцеїв (надання можливості усім громадам бути засновниками, а не лише міським громадам з населенням від 50 тис).
Разом з тим АМУ направила пропозиції та зауваження до цього законопроєкту, що стосуються:
Офіс реформ у Житомирському РВ АМУ